GSC Championship Show 20th October 2013


Judge


Mrs S J Hattrell (Khinjan)


Show Results


BIS: BEGG'S Stoxiee Duchess

RBIS: MOSS & CARROLL'S CH Riesenheim Bigger Is Better

BPIS: LOWOOD-PRICE & PRICE'S Foxwood's Buster Rhymes at Adreana

BVIS: HOUSLOP'S Eskaidee Klio At Aligael Sh CM



Giant Schnauzers


BOB: BEGG'S Stoxiee Duchess

DCC: MOSS & CARROLL'S CH Riesenheim Bigger Is Better

RDCC: CULLEN'S CH Philoma Ghetto Calypso

BCC: BEGG'S Stoxiee Duchess

RBCC: SULLIVAN'S CH Jafrak Rythm And Blue's

BP: LOWOOD-PRICE & PRICE'S Foxwood's Buster Rhymes at Adreana

BV: HOUSLOP'S Eskaidee Klio At Aligael Sh CM


Class: 1 MPD (2 Entries) Abs: 1
1st: LOWOOD-PRICE & PRICE'S Foxwood's Buster Rhymes at Adreana


Class: 2 PD (0 Entries) Abs: 0


Class: 3 JD (6 Entries) Abs: 2
1st: GEORGE'S Kawa's Intrepid Vom Das-Erbe (Imp Deu)
2nd: RYLANCE & RAICEVICIUS' Taktika Art Bodyguard
3rd: EVANS' Mountslemish Black Zoro
Res: NEEDHAM'S Menhuin Vom Weseler Wald At Anfang (Imp Deu)


Class: 4 ND (0 Entries) Abs: 0


Class: 5 PGD (3 Entries) Abs: 2
1st: RYLANCE'S Kawa's Imperial At Foxwood (Imp)


Class: 6 LD (7 Entries) Abs: 1
1st: PARKER'S Sasvari Jack Flash to Draxpark (Imp Hun)
2nd: SMITH'S Philoma Nambe Pueblo
3rd: RICKARD'S Skansen's Seren
Res: HEALEY'S Jafrak Buddy Ell With Brumist
VHC: CULLEN'S Philoma Tacoda


Class: 7 OD (7 Entries) Abs: 2
1st: MOSS & CARROLL'S CH Riesenheim Bigger Is Better
2nd: CULLEN'S CH Philoma Ghetto Calypso
3rd: STAPLE'S CH Riesenheim Rufus Black
Res: FISH'S Ferncliffe Fury
VHC: NEEDHAM'S Zidar z Tartaku at Anfang (Imp Pol)


Class: 8 VD (0 Entries) Abs: 0


Class: 9 MPB (3 Entries) Abs: 0
1st: TOBIJANSKI'S Foxwood's Angel Diva Janski
2nd: WISE'S Oldbashurst Troublemaker At Brumist
3rd: HEALEY'S Philoma Honey Ryder


Class: 10 PB (3 Entries) Abs: 0
1st: GRIFFIN'S Primariesen Prinzessin
2nd: FISH'S Foxwood Destiny's Child
3rd: CULLEN'S Primariesen Comet At Philoma


Class: 11 JB (7 Entries) Abs: 0
1st: VELHINHO & DONLEY'S Echodream Sundance
2nd: COX & BOWMAN'S Kawa's IrresitibleTo Grovelea (Imp Deu)
3rd: RYLANCE'S Taktika Art Backfire for Foxwood
Res: HOUCHIN'S Barnsdale Line Dancer
VHC: MURGATROYD'S Philoma Timeless


Class: 12 NB (1 Entries) Abs: 0
1st: TOBIJANSKI'S Foxwood's Angel Diva Janski


Class: 13 PGB (4 Entries) Abs: 2
1st: CLAY'S Philoma Sunrise Sevillanas
2nd: GEORGE'S Debutane Vom Schloss Ehrenberg Mit Das-Erbe (Imp Deu)


Class: 14 LB (5 Entries) Abs: 2
1st: PARKER'S Draxpark Poetry In Motion
2nd: FISH'S Foxwood's Seventh Heaven
3rd: CULLEN'S Harmony Du Bujol at Philoma (Imp)


Class: 15 OB (6 Entries) Abs: 1
1st: BEGG'S Stoxiee Duchess
2nd: SULLIVAN'S CH Jafrak Rythm And Blue's
3rd: RYLANCE'S CH Foxwood's Too Hot To Handle
Res: CULLEN'S Philoma Faire Fortune
VHC: PARKER'S Draxpark I Like To Move It


Class: 16 VB (2 Entries) Abs: 0
1st: HOUSLOP'S Eskaidee Klio At Aligael Sh CM


Class: 17 Special P/S Thea Jefferys Memorial Stakes (2 Entries) Abs: 0
1st: RICKARD'S Skansen's Seren
2nd: MATTHEWS' Friergreist Night Angel


Class: 18 Progeny Dog or Bitch (0 Entries) Abs: 0